logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Результати перевірки роменської «Тракторозапчастини»

Під час всебічної комісійної перевірки ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» державними інспекторами теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області було виявлено понад сто порушень вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів притягнуто шість посадових осіб.

Серед основних виявлених порушень, які зазначені у 5 обов’язкових до виконання приписах щодо їх усунення: не функціонує належним чином система управління охороною праці на підприємстві, працівники не в повному обсязі забезпечені спецодягом, на дільницях допускається складування заготовок у не відведених для цього місцях, на механічній дільниці вантажопідіймальні пристрої невипробувані та не промарковані. Також відсутні рішення органів Держгірпромнагляду стосовно введення в експлуатацію або ж подовження строків експлуатації низки виробничих об’єктів.

Багато зауважень з боку державних інспекторів з охорони праці стосувалися проходження працівниками підприємства відповідних навчань та перевірки знань, а також періодичного медичного огляду. Наразі останні нещасні випадки на підприємствах Сумщини пов’язані саме із поганим станом здоров’я працюючих. Власне ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» приніс за останній час «у скарбничку» травматизму області три нещасні випадки.

Розглядаючи результати всебічної перевірки одного з найпотужніших місцевих машинобудівних підприємств (близько півтисячі працюючих), що проходила наприкінці липня цього року, Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області зазначила відповідальне ставлення з боку власників «Тракторозапчастини» до питань охорони праці. Деякі порушення виправлялися одразу ж після зауваження інспектора. Щодо решти – узгоджені відповідні графіки по усуненню недоліків. Адже питання залишається на контролі наглядовців і хід його виконання буде розглянуто на наступному засіданні Колегії.