logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд допоможе закладам освіти Сумщини безаварійно провести опалювальний сезон

Допомогти закладам освіти Сумщини ефективно організувати та безпечно провести нинішній опалювальний сезон, який буде найскладнішим за усі роки незалежності, – наразі пріоритетне завдання державних інспекторів з охорони праці. За для цього територіальне управління Держгірпромнагляду у Сумській області постійно проводить семінари-навчання з підготовки та експлуатації газових шкільних котелень, та тих, що працюють на твердому паливі.     

Днями в управлінні освіти і науки Сумської облдержадміністрації пройшов черговий семінар, до участі в якому були запрошені усі директори навчальних та позашкільних закладів Сумщини. Державні інспектори вкотре нагадали керівникам шкіл про необхідність мати у навчальних закладах підготовлених та навчених операторів котелень, а технічне обслуговування цих котелень мають здійснювати спеціалізовані організації. В обов’язковому порядку необхідно мати дозволи на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки та провести реєстрацію котлів в органах Держгірпромнагляду.

Наразі в закладах освіти області працює 651 котельня. Під час останнього засідання колегії голова Сумської облдержадміністрації Володимир ШУЛЬГА дав доручення – до 1 жовтня завершити підготовку навчальних закладів до зими. За словами очильника області, навчальний процес нинішньої зими проходитиме в умовах значного скорочення споживання природного газу. Відтак, необхідно створити комфортні умови для навчання учнів та належний тепловий режим за рахунок заходів з енергозбереження та переведення котелень на альтернативні джерела енергії. За розрахунком фахівців, це дозволить зекономити більше 600 тис гривень. 

 За інформацією начальника обласного управління освіти і науки навчальні заклади Сумщини вже розпочали заготівлю твердого палива.  У ході підготовки до осінньо-зимового періоду проведено ревізію запірної арматури систем опалення, водопостачання, обстеження протипожежного стану приміщень, ремонт та наладку теплової автоматики, повірку приладів обліку енергоресурсів.

У цей складний і відповідальний для країни час державні інспектори Держгірпромнагляду готові своїми знаннями та досвідом допомогти провести нинішній опалювальний сезон безаварійно, навіть за рахунок власного позаробочого часу, якщо задля цього буде потреба.