logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Рівень смертельного травматизму на Сумщині зменшився вдвічі

За шість місяців 2014 року кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися на підприємствах Сумщини, скоротилася на половину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Також значне кількісне скорочення торкнулося випадків загального виробничого травматизму – у І півріччі травмувалося на третину осіб менше, ніж торік за цей же час. 

Аналіз стану охорони праці та промислової безпеки на Сумщині свідчить, що тенденція до зменшення рівня травматизму на робочому місці продовжує зберігатися. Рівень смертельного травматизму за шість місяців нинішнього року знизився до двох нещасних випадки, тоді як у 2013 році за аналогічний період сталося чотири трагедії. Це найкращий показник за останні роки. Нагадаємо підприємства, у яких сталися трагедії, пов’язані із загибеллю працівників – КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради (під час прибирання сміття був скоєний наїзд на потерпілого автобусом ПАЗ) та НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» (під час зварювальних робіт на автоцистерні стався вибух, внаслідок чого водій зазнав падіння, отримавши тяжкі травми не сумісні із життям).

Кількість випадків загального травматизму на підприємствах області також зменшилась за І півріччя 2014 року в порівнянні із минулим роком на 23 потерпілих – із 74 до 51 випадку. Варто зазначити, що за першу половину нинішнього року на підприємствах області стався лише один груповий нещасний випадок, тоді як минулого року було зафіксовано чотири випадки групового травмування працівників.

Протягом І півріччя 2014 року на Сумщині сталась одна аварія, пов’язана із використанням газу в побуті, під час якої постраждало три особи. За висновком комісії причиною аварії стало самовільне втручання у систему газопостачання житлового будинку.

Протягом перших шести місяців поточного року при здійсненні наглядової роботи було проведено 1078 перевірок виробничих об’єктів. Виявлено 8863 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 644 працівника (з них 210 – перші керівники). До органів прокуратури направлено дев’ять подань про притягнення посадових осіб підприємств до відповідальності за порушення Законів про охорону праці, без урахування матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків.