logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд намагається запобігти ліфтовому колапсу на Сумщині

Аби уникнути масштабного відключення небезпечних ліфтів у сумських багатоповерхівках, власники та обслуговуючі організації повинні негайно усунути усі порушення, а за неможливості – розробити плани з приведення підйомників у відповідність до правил безпеки. Про це йшлося на позачерговому засідання колегії теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області.

Причина позачерговості – систематичне нехтування законодавства, неналежне виконанням своїх обов’язків, доведення ситуації у ліфтовому господарстві Сум до критичної та потенційна загроза життю та здоров’ю людей. До цього додалися численні скарги мешканців багатоповерхівок.

Відтоді, коли місцева влада отримала від Держгірпромнагляду довгоочікуваний дозвіл про тимчасове продовження роботи ліфтів, що відпрацювали 25 років, але знаходяться у задовільному стані, ситуація не покращилася. Навпаки, кількість «вертикального транспорту», який може будь-якої миті призвести до трагедії, з кожним днем збільшується.

Наразі, із 829 ліфтів, що знаходяться на балансі КП «Сумижитло» Сумської міської ради, 470 відпрацювали нормативний строк. Розроблений план заходів та узгоджені графіки проведення експертних обстежень і ремонтів не виконуються. За останні три роки відставання від графіку сягнуло 140 ліфтів, а у 2014 році заплановані роботи з експертного обстеження та капремонту взагалі не проводилися. Причина такого явища – не лише грубе порушення спеціалізованими ліфтовими організаціями вимог законодавства, але й неналежний контроль з боку власників ліфтів за вищезгаданими підприємствами.

«Сьогодні задля вирішення нагальних проблем найефективнішим інструментом виявляється патріотизм, – зазначив виконувач обов’язків начальника теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Вячеслав Мазник. – Ми всі з вами – сумчани, тому повинні докласти всіх зусиль, аби ліфти у місті не лише працювали, а й були безпечними. Це і буде прояв поваги та любові до Сум та його мешканців».

Якщо бути відвертими, то вже найближча перевірка ліфтового господарства області дасть підстави для суду на зупинку майже третини усіх ліфтів у багатоповерхівках Сум, Шостки та інших міст. Але зупинити «підйомник», позбавивши таким чином можливості певних категорій населення взагалі вийти на вулицю, це найпростіший, але негуманний спосіб. Нажаль, підстав для цього вистачає: відсутність паспортів та відомостей про реєстрацію ліфтів, не усунуті виявлені раніше порушення та недоліки, відсутність протоколів перевірок, не проведені позачергові технічні огляди ліфтів, несправний диспетчерський зв’язок, зношеність обладнання. Слід нагадати, що за таких порушень щодо технічної несправності ліфтів, які створюють загрозу життю та здоров’ю громадян, чинне законодавство України зобов’язує (!) органи Держгірпромнагляду не допускати експлуатацію таких ліфтів.

Тому, колегія ухвалила рішення, надати власникам ліфтів та обслуговуючим організаціям останню можливість усунути усі недоліки аби запобігти ситуації, яка мала місце три роки тому, коли щодня у Сумах зупинялося до десятка одиниць «житлового вертикального транспорту».