logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Якість замість кількості – пріоритет державного наглядуРеалії сучасної економіки вимагають зосередити увагу виключно на якості державного нагляду за охороно праці, визначивши її пріоритетом над кількісними показниками. У першу чергу це стосується значного скорочення позапланових перевірок суб’єктів господарювання.

Про це наголосив начальник управління державного нагляду Держгірпромнагляду України Микола РАДІОНОВ під час засідання колегії територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області. Також, на думку керівника, необхідно посилити вплив на порушників законодавства з охорони праці, застосовуючи такі ефективні важелі як подання до прокуратури, анулювання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, невідповідність займаним посадам менеджерів вищої ланки, які нехтують життям та здоров’ям своїх робітників. 


Під час засідання колегії зазначалося, що за шість місяців 2013 року кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися на підприємствах Сумщини, скоротилася майже на половину. Також кількісне скорочення торкнулося випадків загального виробничого травматизму – у першому півріччі травмувалося на три особи менше, ніж торік. 

Аналіз стану промислової безпеки на Сумщині свідчить, що тенденція до зменшення рівня травматизму на робочому місці продовжує зберігатися. Рівень смертельного травматизму за шість місяців нинішнього року зменшився і склав 4 випадки, тоді як у 2012 році за аналогічний період сталося 7 трагедій (– 43%). Це найкращий показник за останній час.

Кількість випадків загального травматизму на підприємствах області також зменшилась за І півріччя 2013 року у порівнянні з минулим роком на 3 потерпілих – із 77 до 74 випадків.

Протягом І півріччя поточного року при здійсненні наглядової роботи було проведено 1473 перевірки виробничих об’єктів. Виявлено 9346 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Тимчасово зупинено роботу 893 виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю або здоров’ю працюючих. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 860 працівників (з них 293 – перші керівники). До органів прокуратури направлено шість подань про притягнення посадових осіб підприємств до відповідальності за порушення Законів про охорону праці, без урахування матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків.