logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

28 КВІТНЯ – ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

ЗВЕРНЕННЯ

організаційного комітету з підготовки та проведення в області заходів з нагоди Дня охорони праці до місцевих органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців та профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій Сумської області

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

З огляду на тяжкість наслідків нещасних випадків і захворювань, пов'язаних з працею на виробництві, та намагаючись привернути увагу світового співтовариства до створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров'я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку 28 квітня відзначає Всесвітній день охорони праці.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/2006 встановлено національний День охорони праці, який щороку відзначається 28 квітня, що збігається в часі із Всесвітнім днем охорони праці і проводиться на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності  України.

Державна політика у галузі охорони праці в Україні відповідно до чинного законодавства базується на основному принципі – це збереження життя та здоров’я працівників.

Зараз наша країна, як і багато інших держав світу, переживає складні часи фінансово-економічного розвитку. Однак, за будь-яких обставин конституційне право працівника на належні, безпечні і здорові умови праці повинно забезпечуватись роботодавцем і бути предметом особливої турботи та контролю держави.  Нормами життя мають стати додержання законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, своєчасне виявлення і усунення наявних недоліків, посилення відповідальності за стан охорони праці та порушення встановлених норм і правил, що зумовлюють численні нещасні випадки, професійні захворювання і аварії на виробництві.

На жаль, докорінних позитивних змін у цьому напрямі не відбувається. В області щороку на виробництві травмується значна кількість працівників, з них майже кожний двадцять п’ятий – зі смертельним наслідком. Зокрема, у 2013 році загинуло 12 працівників та 147 травмовано. В цілому ризик загибелі або травмування працівників у галузях національної економіки залишається значно вищим, ніж у розвинених європейських країнах.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.

Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

Відповідно до затвердженого обласною державною адміністрацією робочого плану з підготовки та проведення Дня охорони праці на обласному рівні передбачається проведення  комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня промислової безпеки та культури охорони праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням на підприємствах області.

Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці ухвалив рішення щодо проведення в області: з 01 квітня по 30 квітня 2014року місячника з охорони праці під девізом: «Дню охорони праці в Україні – без травм і аварій!»; з 10.03 по 10.04 2014 року конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»; проведення на підприємствах області з 01.03 по 10.04.2014року обласного огляд-конкурсу на краще безпечне робоче місце; огляду – конкурсу під гаслом: «Культура і безпека пасажирів - перш за все!» серед транспортних підприємств (перевізників), які здійснюють пасажирські перевезення громадян. Головною метою місячника та огляд-конкурсів є привернення уваги кожного роботодавців і працівників до усунення або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму і професійних захворювань, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці.

Організаційний комітет звертається до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій (перевізників) різних форм власності, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців, засобів масової інформації активно долучитися до роботи та провести місячник та огляд-конкурси на кожному підприємстві, в установі, організації, в тому числі на об'єктах малого і середнього бізнесу. Звернути особливу увагу на ризики, що існують на виробництві та вжити додаткових заходів щодо запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням, підвищення рівня безпеки та покращення умов праці, щоб девізом сьогодення стало запобігання виробничим ризикам, а не ліквідація наслідків аварій.

Вшановуючи пам’ять працівників, які загинули на виробництві, віднайти можливості для надання сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань допомоги для вирішення матеріальних, соціально-побутових питань, тощо.

Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з пропозицією забезпечити всебічне висвітлення заходів, які відбуватимуться в області до Дня охорони праці.

Оргкомітет висловлює впевненість, що широкомасштабні акції та конкретна робота з відзначення Дня охорони праці в області істотно змінять ставлення роботодавців і працівників до вирішення проблем охорони праці в усіх галузях економіки, сприятимуть усуненню або зменшенню ризиків для життя та здоров'я людей, поліпшенню організації профілактики нещасних випадків і виробничих захворювань упродовж поточного і наступних років.

Організаційний комітет при територіальному управлінні Держгірпромнагляду України у Сумській області