logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Недосконалість законодавства спонукає державних інспекторів працювати більш ефективніше

Навіть за нинішньої недосконалої законодавчої бази, якою наразі керується Держгірпромнагляд задля забезпечення кожної людини конституційним правом на належні, безпечні і здорові умови праці, рівень виробничого травматизму щороку зменшується. Це одна з тез, яку озвучив перший заступник голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Віктор Шайтан під час підсумкової розширеної Колегії теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області.

Під час засідання Колегії, яка відбулася 12 лютого, представник вищого керівництва Служби зосередив увагу присутніх на проблемах, пов’язаних із наглядовою діяльністю в державі, які суперечать вимогами Конвенцій Міжнародної Організації Праці. На думку Віктора Шайтана, Європейській вектор розвитку країни полягає, перш за все, у піднятті власної відповідальності роботодавців за життя своїх працівників, і звичайно ж, перегляді нормативно-правової бази, яка суперечить міжнародному законодавству, ратифікованому в Україні, оскільки не дозволяє державним інспекторам ефективно здійснювати наглядову діяльність.

За інформацією начальника теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталія Колодія у 2013 році на Сумщині кількість випадків смертельного та загального виробничого травматизму скоротилася, вкотре підтвердивши сталу тенденцію до зменшення рівня трагедій на робочому місці. У порівнянні з 2012 роком, коли кількість травмувань на робочому місці становила 172 нещасних випадків, у минулому році ця цифра зменшилася на 25 і склала 147 випадків (зниження – майже 15%). Смертельний травматизм також зазнав позитивного корегування. Торік на підприємствах області загинуло 12 осіб, що на 3 людини менше, ніж за аналогічний період 2012 року (тобто смертельних випадків поменшало на 20%). Серед загиблих – 11 чоловіків і лише одна жінка. Якщо проводити більш детальний персоніфікований аналіз, то переважна більшість травмованих на виробництві є чоловіки, ніж жінки (6:1). До того ж, жертвами трагедій, як це недивно, стають досвідчені працівники, або ж люди у віці – молодь травмується значно менше.

Фахівці теруправління також проаналізували часовий фактор трагедій на підприємствах області. З’ясувалося, що більшість нещасних випадків зі смертельним наслідком трапляється в осінній період, а також у нічний та ранішній часи. Серед галузей прикрим «лідером» за кількістю випадків травмування на робочому місці залишається машинобудування (46), слідом йдуть соціально-культурна сфера та агропромисловий комплекс.

Протягом 2013 року при здійсненні наглядової роботи державними інспекторами було проведено 367 перевірок суб’єктів господарювання області. Виявлено близько 17,8 тис. порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Тимчасово було зупинено роботу 950 виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю та здоров’ю працюючих. За виявлені порушення на 1487 працівників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів, із них 481 – на перших керівників. До органів прокуратури направлено 18 подань про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення Законів про охорону праці.