logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У нинішньому році на наглядову діяльність Сумщини чекають конструктивні зміни

Підвищення якості перевірок замість їх кількості має стати у 2014 році пріоритетним напрямком роботи територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області – про це йшлося під час наради за участю начальника регіонального наглядового органу Віталія Колодія.   

Виходячи із аналізу стану безпеки праці, результатів наглядової діяльності та з метою поліпшення роботи задля створення належних, безпечних і здорових умов праці, теруправління включило до плану роботи на 2014 рік низку пріоритетних напрямків. У першу чергу, мова йде про реальне зменшення необґрунтованого тиску на бізнес та впровадження затверджених заходів по дерегуляції підприємницької діяльності. Зокрема, скасувати усі перевірки суб’єктів господарювання та їх виробничих об’єктів, де впроваджена та функціонує внутрівідомча система управління охороною праці, а також відсутні випадки виробничого травматизму. Збільшити якості здійснюваних перевірок за рахунок підвищення кваліфікації державних інспекторів, їх систематичного навчання та самонавчання, підвищення їх відповідальності за закріпленими напрямками діяльності.

«Подобається це комусь чи ні, але я особисто включатиму себе до складу комісій, які перевірятимуть не лише потужні підприємства, а й невеликі суб’єкти господарювання, – говорить начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій КОЛОДІЙ. – Переконаний, що кожен керівник повинен час від часу від «кабінетної» роботи переходити до, так би мовити, «польової».

На думку керівника, це дозволить, у першу чергу, ділитися досвідом з молодими колегами, зосереджуючи їх увагу на деталях інспекторської роботи. По-друге, унеможливить будь-які незаконні дії як з боку інспекторів, так і посадових осіб підприємств.  

Наприкінці минулого року теруправлінням зроблені перші спільні кроки у напрямку налагодження взаємодії та співпраці з Департаментом екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації. Залучення фахівців цієї структури значно покращить якість державного нагляду за використанням надр.

І, звичайно ж, на порядку денному залишають превентивні заходи, які вже продемонстрували позитивні результати за підсумками роботи у минулому році, коли кількість випадків смертельного та загального виробничого травматизму в області скоротилася на 15 та 20 відсотків відповідно.