logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держгірпромнагляду провели моніторинг готовності гідроспоруд Сумщини до паводків

Малі гідроелектростанції (ГЕС), що розташовані на території Сумської області, цілком готові до весняних паводків та можливих підтоплень. У цьому пересвідчилися державні інспектори з охорони праці під час перевірки гідроспоруд Сумських ГЕС, власником яких є ПАТ «Сумиобленерго».

Особлива увага Держгірпромнагляду щодо готовності гідроспоруд до паводків пов’язана із природними особливостями «весняних примх» останніх років. Наразі у Сумській області на річці Псел у робочому стані перебувають три малі гідроелектростанції (потужністю до 10 МВт) – Низівська (Сумський район), Маловорожбянська та Михайлівська (Лебединський район). Вони були побудовані ще усередині минулого століття. Встановлена потужність кожної з них не перевищує 0,5 МВт.

Під час планового огляду державні інспектори переконалися у готовність гідроспоруд до можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних із таненням льоду та повінню. Серед наявних виявлених порушень – відсутність огородження небезпечних механізмів гідроспоруд в місцях наближення до них персоналу, а також не проведена паспортизація будівель та споруд ГЕС.

У березні державні інспектори знову навідаються сюди, але вже із плановою перевіркою. На відміну від «безкоштовного» моніторингу, тоді вже виявлені або вчасно не усунуті порушення норм безпеки праці «коштуватимуть» посадовим особам штрафних санкцій.