logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Тренінги та аудити – нові напрямки роботи Держгірпромнагляду

Превентивність та профілактика мають стати пріоритетними напрямками роботи державних інспекторів з охорони праці у 2014 році – про це було наголошено під час наради з начальниками державних інспекцій теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області. У найближчих планах наглядовців – продовження практики всебічних перевірок районів Сумщини.      

Щорічне зменшення рівня виробничого травматизму на підприємствах області в жодному разі не повинне заспокоювати державних інспекторів. Навпаки, треба постійно шукати нові форми та методи роботи, які б дозволили унеможливити нещасні випадки на виробництві. Про це йшлося на останній нараді, яку провів начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій Колодій із начальниками інспекцій. Він нагадав, що два роки тому саме Сумщина виступила ініціатором всебічних перевірок підприємств однієї спеціалізації конкретно взятого району. За результатами цих перевірок одразу ж проводилися спільні виїзні колегії теруправління та районних державних адміністрацій, громадської ради при облдержадміністрації, обласної ради профспілок, де були «за гарячими слідами» опрацьовані та впроваджені заходи по усуненню виявлених порушень та поліпшенню стану охорони праці. Цього року практику таких перевірок буде продовжено – у першому півріччі вони торкнуться Білопільського та Путивльського районів, а до кінця року планується «відпрацювати» решту районів Сумщини.

Серед основних превентивних заходів (лат. praeventus – «випередження») головний акцент потрібно зробити на проведеннях семінарів-нарад для спеціалістів служб охорони праці відділів та управлінь місцевих органів влади, керівників та спеціалістів з охорони праці підприємств, простих робітників, які безпосередньо виконують роботи підвищеної небезпеки.

«Якщо всебічні перевірки районів ми свого часу жартома назвали «безкоштовним аудитом», то навчальні семінари-наради це своєрідні «безкоштовні тренінги із збереження життя», – говорить начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій Колодій. – Скажу більше, кожний наш державний інспектор з охорони праці повинен(!) раз у квартал, і це записано у планах робіт, проводити на своїх піднаглядних підприємствах подібні навчання».

Особливу увагу начальників державних інспекцій Віталій Колодій зосередив на своєчасних відповідях стосовно запитів та скарг від населення. Кожен сигнал про порушення законних прав людини на належні, безпечні та здорові умови праці не повинен залишатися поза увагою, а відповідь має бути конкретною та зрозумілою.