logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Превентивні заходи сприяють безпечному використанню газу у побуті

За ініціативи Територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області спільно з ПАТ «Сумигаз» 15 січня 2014 року проведено семінар-нараду з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також безпечного користування газом у побуті.

Метою проведення першого у цьому році семінару-наради було здійснення превентивних заходів, профілактика та унеможливлення аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, та покращення умов праці на підприємствах газового господарства області. Саме на цих питаннях і зосередили увагу учасників семінару-наради виступаючі.

Відкриваючи захід, заступник начальника теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Вячеслав Мазник стисло зупинився на аналізі травматизму, пов’язаного із використанням у побуті «блакитного палива». У минулому році в області сталося 4 аварії, пов’язаних із побутовим газом, у яких загинуло дві та постраждало чотири людини. «Відзначилися» міста: Конотоп, Буринь, Охтирка та с. Хоминці (Роменський р-н).

Головний державний газотехнічний інспектор теруправління Віталій Ворожко у своєму виступі детально проаналізував основні порушення вимог законодавства з охорони праці, що призводять до трагедій, які були виявлені під час останніх перевірок підприємств житлово-комунального та газового господарств. Зокрема, особи, які відповідають за технічний стан і безпечну експлуатацію систем газопостачання житлового фонду, не пройшли перевірку знань. Дуже багато зауважень стосується власне технічного стану ущільнень вводів і випусків інженерних комунікацій, а також самих димовентканалів.

Серед проблемних питань наразі залишається неукомплектованість технічних служб спеціалізованих підприємств газового господарства кваліфікованими працівниками, нехтування власниками житла укладанням угод зі спеціалізованими газовими господарствами на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання. У той же час, головною причиною трагедій, пов’язаних із побутовим газом, залишається недбальство самих мешканців – про це свідчать результати технічних розслідувань нещасних випадків, проведених державними інспекторами з охорони праці.

У нинішньому заході взяли участь спеціалісти служб охорони праці відділів та управлінь, керівники та спеціалісти з охорони праці місцевих підприємств, відповідальні особи за газове господарство.