logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

За минулий рік рівень виробничого травматизму на Сумщині знизився

У 2013 році в області кількість випадків смертельного та загального виробничого травматизму скоротилася, вкотре підтвердивши сталу тенденцію до зменшення рівня трагедій на робочому місці. Про це свідчить аналіз стану промислової безпеки на Сумщині, який щорічно проводиться теруправлінням Держгірпромнагляду у Сумській області.      

У порівнянні з 2012 роком, коли кількість травмувань на робочому місці становила 172 нещасних випадків, у минулому році ця цифра зменшилася на 25 і склала 147 випадків (зниження – майже 15%). Смертельний травматизм також зазнав позитивного корегування. Торік на підприємствах області загинуло 12 осіб, що на 3 людини менше, ніж за аналогічний період 2012 року (тобто смертельних випадків поменшало на 20%). Цікаво, що серед загиблих – 11 чоловіків і лише одна жінка. Якщо проводити більш детальний персоніфікований аналіз, то переважна більшість травмованих на виробництві є чоловіки, аніж жінки (6:1). До того ж, «жертвами виробництва», як це недивно, стають більш досвідчені працівники або ж люди у віці – молодь травмується значно менше.

Фахівці теруправління також проаналізували часовий фактор трагедій на підприємствах області. З’ясувалося, що більшість нещасних випадків трапляється в осінній період, а також у нічний та ранішній час.    

Серед галузей прикрим «лідером» за кількістю випадків травмування на робочому місці залишається машинобудування (46), слідом йдуть соціально-культурна сфера та агропромисловий комплекс.

Протягом 2013 року при здійсненні наглядової роботи державними інспекторами було проведено 367 перевірок суб’єктів господарювання області. Виявлено близько 17,8 тис. порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Тимчасово було зупинено роботу 950 виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю та здоров’ю працюючих. За виявлені порушення на 1487 працівників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів, із них 481 – на перших керівників. До органів прокуратури направлено 18 подань про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення Законів про охорону праці.