logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Суд виніс невтішний вердикт сумським ліфтам

Сумський окружний адміністративний суд задовольнив позов теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області до ТОВ «УкрСумиліфт» щодо зупинки робіт по ремонту та технічному обслуговуванню ліфтового обладнання, а також подальшої експлуатації ліфтів, розташованих у сумській багатоповерхівці за адресою пров. Лікаря З.Красовицького, 5. Якщо постанову не буде оскаржено, за десять днів рішення набере законної сили і мешканці будинку змушені будуть долати поверхи пішки.   

Остання планова перевірка, проведена державними інспекторами з охорони праці, виявила чимало порушень нормативно-правових актів, які створюють загрозу життю та здоров’ю людей. Мова йде не лише про відсутність паспортів на ліфти чи порушення графіків обстежень та ремонтів. Суд брав до уваги, у першу чергу, технічний стан «підйомників».

Нажаль, рішення Колегій теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області відносно ліфтів, що перебувають у технічно несправному стані та мають бути негайно приведені у відповідність нормам безпеки, залишилося проігнорованим. Багаточисельні звернення, листи та попередження залишилися виключно «паперовими застереженнями». Відтак, теруправління Держгірпромнагляду практично вичерпало усі свої можливості, аби уникнути відключень небезпечних ліфтів. Наразі – останнє слово за судами.

На переконання фахівців, початок наступного року принесе чимало незручностей мешканцям сумських багатоповерхівок. Адже із часом ситуація з ліфтами не покращується, а зовсім навпаки.