logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Державні інспектори з охорони праці перевірили КП «Електроавтотранс»

На Сумщині продовжуються перевірки автотранспортних підприємств, що проводяться згідно плану роботи в рамках підписаної Угоди між теруправлінням Держгірпромнагляду та УДАІ УМВС України у Сумській області про співпрацю та посилення взаємодії під час здійснення заходів державного нагляду з профілактики нещасних випадків за участі автотранспорту та дорожньо-транспортних пригод на підприємствах області.

Остання перевірка торкнулася Комунального підприємства Сумської міської ради «Електроавтотранс», яке експлуатує не лише тролейбуси, а й маршрутні автобуси збільшеної місткості. Щодо останніх – саме вони були в епіцентрі уваги державних інспекторів з охорони праці. Навіть, не дивлячись на завчасне попередження про перевірку підприємства, порушення правил безпеки все ж таки були виявлені. Хоча, коли мова йде про безпеку людського життя та негайне усунення виявлених порушень, десятиденний строк для попередження, визначений законодавством, є вкрай небезпечним терміном. Про це неодноразового наголошувалося під час засідань Колегії Держгірпромнагляду України.

Враховуючи жахливу статистику дорожньо-транспортних пригод (тільки за останній час у Сумах в наслідок двох зіткнень міських рейсових «маршруток» та приватного транспорту загинуло двоє і постраждали понад 30 осіб), перевірка проходила доволі прискіпливо. Навіть відсутність в автівці знаку аварійної зупинки також вважалося порушенням  Правил охорони праці на автомобільному транспорті.

Особливу увагу державні інспектори звернули на аварійне відкриття дверей за допомоги відповідної кнопки на випадок евакуації пасажирів та водія під час можливої аварії. На щастя – «аварійні механізми» всіх автобусів спрацьовували одразу.

Перевірки автотранспорту фахівцями Держгірпромнагляду триватимуть і надалі, адже питання безпечних перевезень знаходиться на постійному особливому контролі відомства.