logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд контролює безпеку сумських дитячих майданчиків

Виконком Сумської міської ради розпорядився до 30 квітня 2014 року знайти всім ігровим і спортивним дитячим майданчикам міста господарів, а вуличні зони розваг зробити безпечними. Це рішення стало результатом останніх позапланових перевірок теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області спільно з іншими державними управліннями щодо безпечної експлуатації дитячих і спортивних майданчиків, зокрема тих, що розташовані на прибудинкових територіях, а також атракціонів та інших об’єктів відпочинку дітей.

Сумною нагодою для позапланових перевірок стала цьогорічна трагедія у Бердичеві, коли на дитячому майданчику від обвалу дерев’яної балки загинула 8-річна дівчинка. Із метою запобігання випадкам травмування на атракціонах та майданчиках відпочинку теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області звернулося до всіх причетних суб’єктів господарювання приділити особливу увагу питанням безпеки.

Як засвідчили результати перевірки, серед «нічийних» – майданчики, самовільно зведені мешканцями на прибудинкових територіях, та об’єкти, збудовані депутатами міськради за кошти міського бюджету. Частина цих майданчиків не знаходиться на балансі КП «Сумижитло», тому підприємство не має формальних підстав для догляду за ними. Решта, хоч і побудовані бюджетним коштом, не передані на баланс суб’єктів господарювання. Навіть майданчики, що начебто, мають власника, також не оформлені належним чином: у них відсутні погоджувальні документи та технічні паспорти.

Вибіркове обстеження 280 «острівків розваг» у різних районах міста виявило й ряд технічних дефектів: брак або неналежний стан елементів майданчика та огорожі, відсутність засобів безпеки у зонах приземлення біля гірок, знаходження фундаменту конструкцій на поверхні ґрунту, занедбаний стан.

Єдині майданчики, що перебувають у задовільному стані, підпорядковані управлінню освіти і науки та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. Попри те, що ігрові зони при школах і дитячих садках були побудовані майже півстоліття тому.

Держгірпромнагляд тримає ситуацію під контролем, та звертається до всіх мешканців області проявляти власну пильність і небайдужість у виявленні порушень, пов’язаних із безпечним відпочинком. У разі виявлення небезпечних об’єктів – дитячих майданчиків без власників, атракціонів без відповідних дозволів, прохання повідомляти за телефонами «гарячої лінії» теруправління – (0542) 61-74-11, 61-73-51.