logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На підприємства Глухівщини очікує «робота над помилками» з охорони праці

Днями на Сумщині закінчилася всебічна комісійна перевірка підприємств і організацій агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери Глухівського району та м. Глухів щодо виконання ними вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці. Державні інспектори теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області виявили 282 порушення. Було видано 20 приписів, до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів притягнуто 18 посадових осіб, у тому числі 5 перших керівників.

Під час виїзної наради, яка відбулося 19 листопада в приміщенні місцевої райдержадміністрації, зазначалося, що останнім часом у Глухівському районі питанням охорони праці стали приділяти більше уваги. Наразі у цьому році не зафіксовано жодного групового нещасного випадку або загибелі працюючих на своєму робочому місці. 

Нинішня масштабна перевірка торкнулася більше десятка підприємств та організацій району – від управлінь місцевої райдержадміністрації до аграрних товариств з обмеженою відповідальністю. Нажаль, кількість виявлених порушень змушує визнати роботу керівників недостатньою, аби ті, в свою чергу, приділяли більше уваги питанням безпечної праці. Щодо самих порушень, то їх типовість притаманна усім без виключення районам області, які були перевірені раніше: відсутність дозволів, не проведені навчання та перевірка знань з питань охорони праці,  не всі працівники забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, на робочих місцях відсутні інструкції. Під час перевірки державні інспектори виявили чимало й технічних зауважень. Зокрема, електричні кабелі з’єднані скрутками, рухомі частини механізмів не огороджені захисними кожухами, захаращення і бруд на робочих місцях, газове обладнання експлуатується також із порушеннями.

«Ми сьогодні завітали до Глухова не для того, щоб зупиняти, штрафувати, чи знімати когось із посади. Мета поїздки – допомогти Вам зробити працю людей безпечною,  – зазначив під час виступу начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій КОЛОДІЙ. – Нас недаремно називають «безкоштовним аудитом», адже виявлені під час перевірки порушення – це не тільки заощаджені кошти на ліквідацію можливих трагедій, а набагато більше – це врятовані життя та здоров’я людей».      

Після наради у Глухівській райдержадміністрації Віталій Колодій вирішив особисто пересвідчитися, як триває «робота над помилками» щодо виправлення виявлених порушень, завітавши до місцевого ТОВ «Велетень», яке спеціалізується на рослинництві та тваринництві, зокрема, на молочному скотарстві.