logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

За існуючих обставин відключень ліфтів у Сумах та Шостці уникнути не вдасться

Рішення цьогорічної червневої Колегії теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області відносно ліфтів, що перебувають у технічно несправному стані та мають бути негайно приведені у відповідність нормам безпеки, залишилося проігнорованим. Відтак, теруправління Держгірпромнагляду практично вичерпало усі свої можливості, аби уникнути відключень небезпечних ліфтів.     

Відсутність дозволів на експлуатацію ліфтів, не проведені обстеження та капітальні ремонти, не дотримання узгоджених графіків тимчасового продовження роботи ліфтів (так звані «тривало-діючі відступи»), проблеми з функціонуванням диспетчерського зв’язку – це лише частина питань, вирішення яких останні два роки активно лобіюються наглядовим органом з охорони праці. Нажаль, із часом ситуація з ліфтами не покращується, а зовсім навпаки. Це передусім стосується міст Шостка і Суми. Утім, керівництво обласного центру, напевне, не дуже переймається проблемами «вертикального транспорту» у багатоповерхівках, проігнорувавши нинішнє засідання. На відміну від Миколи Ноги – міського голови Шостки, який особисто запевнив присутніх членів Колегії, що до кінця року ситуацію з ліфтами  вдасться виправити.    

Більш за все обурює той факт, що затверджені заходи не лише не виконуються  місцевими управліннями житлово-комунального господарства та ліфтовими організаціями, а й відсутня будь яка інформація взагалі.

«Ми йшли Вам на зустріч, допомагали збирати необхідні документи, писали листи, намагалися усіма засобами уникнути відключень ліфтів у багатоповерхівках. Нажаль, усі наші зусилля виявилися марними, і щоб унеможливити трагедії, ми змушені піти на вкрай непопулярні заходи. – зазначив, звертаючись до керівників місцевих житлово-комунальних та ліфтових організацій, начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій КОЛОДІЙ. – Із 1 грудня ми розпочинаємо планові перевірки ліфтового господарства області, результатами яких, можливо, стануть відключення вкрай небезпечних ліфтів».

Про результати Колегії начальник теруправління пообіцяв поінформувати голову Сумської облдержадміністрації. Можливо його особисте втручання у ліфтову проблему виявиться чи не останнім, але ж вкрай ефективним засобом вплинути на ситуацію, що склалася у ліфтовому господарстві регіону.

Наразі в області налічується 1599 ліфтів, що експлуатуються у 5 містах: Суми, Шостка, Конотоп, Ромни та Охтирка. Близько 1200 ліфтів – у будинках комунальної власності, решта – у відомчому житловому фонді, у будинках ЖБК та ОСББ.