logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держпраці навчали представників ОТГ Сумщини з питань законодавства про працю

У рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації “Нормативно-правова база трудових відносин та соціального захисту громадян України” фахівці Управління Держпраці у Сумській області взяли участь в проведенні онлайн навчання для посадових осіб місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад Сумської області. Навчання організовано Сумським центром післядипломної освіти на базі Сумської обласної державної адміністрації.

Фахівці Держпраці зауважили на  необхідності легалізації трудових відносин і перевагах офіційного працевлаштування. Адже, у разі невиконання норм Закону (ст. 265 КЗпП) роботодавці сплатять штраф, працівники не зможуть претендувати на соціальні гарантії від держави. Тому присутні звернули увагу на порядок оформлення трудових відносин між працівниками і роботодавцями, обговорили особливості виконання робіт на умовах цивільно-правової угоди, а також відмінності ЦПУ від трудового договору.   

Із метою реалізації права працівників на соціальний захист, гарантований державою, учасники навчального процесу розглянули як загальні питання, так і практичні моменти стосовно атестації робочих місць за умовами праці, надані роз’яснення по застосуванню законодавчої й нормативної бази при встановленні пільг і компенсацій по конкретним професіям і посадам працівників, які мають відповідати Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП). Головним завданням проведення атестації є визначення робочих місць із несприятливими умовами праці, на яких необхідно здійснити першочергові заходи щодо їх покращення. Адже ніякі матеріальні заохочення не повернуть працівнику втраченого здоров’я.

Працівники органів місцевого самоврядування отримали вичерпні відповіді на свої питання та практичні поради інспекторів праці Управління Держпраці.