logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині інспектори праці Держпраці активно проводять інформаційно-роз’яснювальні заходи з метою легалізації праці

На виконання окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці з метою запобігання використанню незадекларованої праці та нещасним випадкам на виробництві інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області проінформували працівників сільськогосподарських підприємств Сумського району щодо порядку оформлення трудових відносин з працівниками.

Фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління зауважили на тому, що погоджуючись працювати неофіційно, працівник втрачає державні гарантії в оплаті праці вчасно і у розмірі не меншому за встановлений рівень мінімальної заробітної плати, право на оплачувану відпустку, на отримання компенсацій за період тимчасової втрати працездатності, на пенсійне забезпечення тощо. Таким чином особа, що працює без укладення трудового договору виявляється повністю беззахисною перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, а докази у разі порушення трудових прав майже неможливо виявити. Також не слід забувати і про роботу на умовах цивільно-правової угоди. Адже це робота виконавця на свій власний розсуд і ризик. Такі особи не є найманими працівниками і не підпадають під вимоги законодавства з питань праці. Особливу увагу учасники зустрічей приділили вимогам законодавства стосовно проведення робіт підвищеної небезпеки, а також робіт у шкідливих і небезпечних умовах праці.  

Учасники інформаційно-роз’яснювальних заходів обговорили порядок оформлення трудових відносин. Офіційно працевлаштованим працівник є коли з ним укладений трудовий договір, затверджений наказом по підприємству, а про його прийняття на роботу повідомлено органи ДФС. 

Інспектори праці також зауважили на тому, що офіційне працевлаштування сприяє підвищенню рівня усвідомленості та відповідальності, як роботодавців, так і працівників, за безпеку виконання робіт, самоконтролю та уважності на робочому місці. Це у свою чергу зменшує ймовірність настання нещасних випадків на виробництві. 

Згідно з окремим доручення Голови Держпраці України інформаційна та роз’яснювальна робота проводитиметься  інспекторами праці для суб’єктів господарювання усіх форм власності у сферах оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі пальним, будівництва, надання послуг, транспорту, а також для працівників цих підприємств.