logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Завершилося розслідування нещасного випадку на сільськогосподарському підприємстві

У ході спеціального розслідування нещасного випадку комісією встановлено, що смерть охоронця приватного сільськогосподарського підприємства «Гарант» настала через незадовільний стан здоров’я працівника. Утім, якщо би роботодавець своєчасно забезпечив проведення атестації робочих місць підприємства за умовами праці, а також відповідних медоглядів, то трагічних наслідків ймовірно можна було уникнути, наприклад, перевести працівника на більш легку роботу без нічних змін.

Нагадаємо, що трагедія сталася 12 березня 2019 року з працівником ПСП «Гарант». 55-річний чоловік, який працював на посаді охоронця, помер на робочому місці під час своєї нічної зміни.

Члени комісії, у ході розслідування обставин та причин настання випадку смерті працівника під час виконання ним трудових обов’язків, опитали свідків події, оглянули місце, де стався нещасний випадок.  Ознайомившись з інформацією наданою лікувально-профілактичними закладами, а також відомостями правоохоронного органу, комісія дійшла висновку, що даний випадок із охоронцем ПСП «Гарант» стався внаслідок смерті від загального захворювання, що підтверджено відповідною постановою органу досудового розслідування про закриття кримінального провадження та документами медичних установ.

Слід зауважити, що відповідно до листа КНП Хотинської селищної ради «Центральна амбулаторія загальної практики сімейної медицини смт Хотінь» з 2013 року через проблеми з серцем чоловік знаходився на обліку у лікаря ревматолога Сумської ЦРЛ.  Проте останній раз померлий проходив медичний огляд Сумською міжрайонною в м. Суми МСЕК у травні 2009 року. Йому була встановлена третя група інвалідності, а також протипоказана тяжка фізична праця, зокрема з високим рівнем психоемоційного навантаження. Знаючи про незадовільний стан здоров’я свого працівника, роботодавець не подбав про створення для нього безпечних умов праці. У разі, якщо б на підприємстві проводилася атестація робочих місць за умовами праці, могли бути визначені шкідливі фактори, що негативно впливають на здоров’я людини. У свою чергу проведення періодичних медичних оглядів дало би змогу вчасно виявити погіршення стану здоров’я працівника. Таким чином була би визначена необхідність переведення його на іншу роботу, зі зміною графіку роботи. 

Тож, враховуючи відсутність інформації про шкідливі фактори на робочому місці охоронця, яка мала б бути встановлена роботодавцем у ході проведення атестації за умовами праці, спеціальною комісією визначено нещасний випадок таким, що не пов'язаний з виробництвом.

Звертаємо увагу роботодавців на те, що наймаючи працівника на роботу, ви берете на себе відповідальність за його життя. Ваш прямий обов’язок, визначений державою – створення гідних безпечних умов праці на вашому підприємстві. І основним помічником для роботодавця з цих питань є законодавство з охорони праці. Дотримуйтесь вимог охорони праці та збережіть життя своїх працівників.