logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Рівень виробничого травматизму на Сумщині знизився у порівнянні з минулим роком

Під час розширеної колегії Держгірпромнагляду України, яка відбулася 30 жовтня у режимі відеоконференції, йшлося про стан промислової безпеки та охорони праці, а також підбивалися підсумки роботи територіальних управлінь за 9 місяців нинішнього року. Цього разу Сумщина потрапила до списку областей, де рівень виробничого травматизму зменшився у порівнянні з минулими роками.   

Аналіз стану промислової безпеки свідчить, що на Сумщині простежується тенденція щодо суттєвого зменшення рівня травматизму на робочих місцях. Кількість травмованих на виробництві за 9 місяців 2013 року становить 105 осіб – це на 14% менше ніж торік, коли тілесні ушкодження на робочому місці отримали 123 працюючих.

Зокрема, загальний виробничий травматизм зріс у сільському господарстві (17 випадків на відміну від 13 у минулому році), у торгівлі та соціально-культурній сфері (27 замість 19). Натомість різко скоротилася кількість нещасних випадків у «традиційного лідера» – машинобудування: 18 травмувань на відміну від минулорічних 42.  

Рівень смертельного травматизму на робочому місці протягом трьох кварталів нинішнього року, зменшився майже вдвічі й склав 7 випадків, тоді як у 2012 році сталося 12 трагедій. Як не парадоксально, але по 2 випадки загибелі на робочому місці сталися у соціально-культурній сфері та сільському господарстві.

Протягом 9 місяців 2013 року при здійсненні наглядової роботи було проведено близько 2 тис. перевірок виробничих об’єктів. Виявлено більш ніж 13,6 тис. порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці (за аналогічний період 2012 року – 13 тис. порушення). Тимчасово було зупинено роботу майже 900 виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю або здоров’ю працюючих. За виявлені порушення на 1173 працівників (з них 380 – перші керівники) накладені штрафи. До органів прокуратури направлено 8 подань про притягнення посадових осіб підприємств до відповідальності за порушення Законів про охорону праці, без урахування матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків.