logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Інновації Держгірпромнагляду: не забороняти роботу – а усувати порушення!

Відбулося засідання Колегії теруправління, на якому вперше у якості керівника головував начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій Колодій. Новий керманич озвучив інновації, які дозволять зробити роботу наглядового органу більш ефективною та прозорою.   

На засідання Колегії були запрошені керівники підприємств агропромислового комплексу Сумщини, які перевірялися під час останнього рейду державних інспекторів Держгірпромнагляду. До «чорного списку» боржників, які до цього часу не усунули виявлених раніше порушень, потрапила низка агропідприємств Тростянецького, Конотопського та Шосткинського районів. Головне і найсуттєвіше порушення – відсутність дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Статтею 21 Закону України «Про охорону праці» передбачено, якщо  роботодавець не одержав зазначеного дозволу, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування має право скасувати державну реєстрацію цього підприємства.

Але сьогодні мова повинна йти не про закриття того чи іншого суб’єкта господарювання, а про допомогу підприємству в налагодженні роботи у законодавчо-правовому полі. Саме цю тезу висловив під час обговорення начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій Колодій. На його думку, потрібно дещо змінити у традиційних підходах щодо профілактики порушень охорони праці. Годі штрафувати простих робітників. Якщо працюючий не має спецодягу або працює із несправним небезпечним обладнанням чи інструментом – винуватим є його керівник.

Також, начальник теруправління наголосив на необхідності вдосконалювати наглядову систему за рахунок ефективної співпраці державних інспекторів і технічних експертів. Саме вони – фахівці у галузі охорони праці та промислової безпеки мають стати помічниками для посадових осіб, відповідальних за життя і здоров’я своїх працюючих.

«Ви всі розумієте, що керівник-аграрій добре знається на вирощуванні гарних врожаїв і на поголів’ї худоби, але не на законодавстві з охорони праці. Тому інспектор та експерт повинні не лише довести, а розтлумачити для керівника ЩО САМЕ він повинен зробити задля створення безпечних умов праці на своєму підприємстві, – зазначив начальник теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Віталій Колодій. – Якщо людина робить крок нам на зустріч, ми повинні зробити десять».    

Але це – якщо мова йде про порядного керівника. В іншому випадку, механізм доволі простий: позапланова перевірка – позов до суду – заборона роботи. Нагадаємо, що з 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності», згідно з яким усі зупинки виробництва та виконання робіт здійснюються у судовому порядку.