logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Набрали чинності зміни до порядку видачі дозволів

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу суб’єктів господарювання на те, що суттєво скорочено перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявність дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, до 6 видів. Також скорочено перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявність дозволу, до 4 видів. Натомість суб’єкти господарювання подаватимуть до органів Держпраці декларації про відповідність матеріально-технічної бази вимогам з охорони праці. 

Такі нововведення передбачені постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» від 3 березня 2020 р. №207, яка наразі набрала чинності. 

У свою чергу, аби одержати дозвіл роботодавець, виробник або постачальник має подати до територіального органу Держпраці чи адміністратора ЦНАП у паперовій формі або в електронному вигляді заяву за встановленою формою, до якої додаються: 

  • на виконання робіт підвищеної небезпеки – висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки – висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки – висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Подати документи можна особисто, через уповноважену особу або надіслати поштою, а також через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки продовжується територіальним органом Держпраці. Дозволи, видані до набрання чинності зазначеною постановою, є дійсними до закінчення строку їх дії.

Реєстрацію декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці територіальний орган Держпраці здійснює на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання. Відмова в реєстрації декларації не допускається.

Таким чином, самодекларування проведення небезпечних робіт дасть можливість підприємцям скоротити час на отримання відповідних дозволів, а також роботодавці матимуть змогу скорегувати в процесі виконання робіт подану декларацію або, навіть, відкликати її.

У свою чергу, слід зазначити, що  контроль Держпраці за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства з питань охорони праці залишається незмінним.