logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Управління Держпраці у Сумській області інформує про негативні наслідки неоформленої праці

Із метою недопущення випадків використання неоформленої праці інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області наряду з інспекційними відвідуваннями проводять семінари для роботодавців. Фахівці закликають підприємців укладати трудові договори, працівників, у свою чергу, не погоджуватися на неофіційну працю.  Днями спільний семінар пройшов у Конотопі для платників податків Конотопського району за участю фахівців Управління Держпраці у Сумській області, начальника Конотопського управління ДПС, представників Головного управління ДПС у Сумській області .  

Учасники заходу говорили про наслідки  використання незадекларованої найманої праці, як для роботодавців, так і для працівників. Присутні розглянули зміни у законодавстві щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю, звернули увагу на переваги офіційного працевлаштування.

Основною метою Держпраці є подолання тіньової зайнятості. Лише у випадках, коли суб’єкти господарювання свідомо порушують права працівників, допускаючи їх до роботи без офіційного оформлення, виникає необхідність притягнення роботодавців до відповідальності. У такому разі, зокрема, говоримо про застосування штрафних санкцій. Чому свідомо, тому що інспектори праці Держпраці повсякчас проводять інформаційні зустрічі, семінари, надають індивідуальні консультації роботодавцям. Охочі працювати у рамках закону суб’єкти господарювання дотримуються вимог законодавства, особливо в частині оформлення трудових відносин з працівниками.

Управління Держпраці у Сумській області закликає роботодавців і працівників працювати у рамках чинного законодавства.