logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Юрій Семеног: Трудові відносини мають бути офіційно оформлені

На цьому наголосив начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног у ході засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Очільник Управління зазначив, що наразі на території Сумської області триває активна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо легалізації праці. 

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та окремого доручення т.в.о Голови Держпраці Ігоря Дегнери від 22.01.2020 року №2313/0/1-20 фахівцями Управління Держпраці організовуються зустрічі з роботодавцями та працівниками щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами. Так на Сумщині проведено близько трьох тисяч превентивних заходів з метою легалізації праці, охоплено більше шести тисяч працівників, проінформував присутніх на засіданні Юрій Семеног.

Метою двотижневої інформаційної компанії є доведення до суб’єктів господарювання, що використовують найману працю, і до працівників необхідність та обов’язковість офіційного оформлення трудових відносин. 

Також Юрій Семеног звернув увагу на те, що по завершенню превентивної роботи буде розпочато інспекційні відвідування підприємств в частині виявлення неоформлених працівників.  

До того ж наразі чинними лишаються встановлені законом штрафні санкції за порушення вимог трудового законодавства, наголосив начальник Управління Держпраці. Зокрема у разі використання нелегальної праці, відповідно до ст.265 Кодексу законів про працю України, це тридцять мінімальних заробітних плат, встановлених законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого воно скоєно.