logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Ромнах працівників і роботодавців сфери торгівлі закликають працювати легально

Із метою інформування щодо переваг легальної праці у рамках превентивної діяльності фахівці Управління Держпраці спільно з працівниками Головного управління Пенсійного фонду, Державної податкової служби, а також органів місцевого самоврядування провели зустрічі з суб’єктами господарювання та працівниками міста Ромни, що працюють у сфері торгівлі товарами і послугами. 

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням гарантований соціальний захист громадян за рахунок страхових внесків, зауважують фахівці. 

Увагу учасників зустрічей інспектори праці Держпраці звертають на те, що погоджуючись працювати нелегально громадяни ризикують втратити право на пенсію, оскільки при її обчисленні враховується розмір зарплати. У свою чергу роботодавців закликають провадити свою діяльність у рамках чинного законодавства, офіційно оформлюючи трудові відносини з найманими працівниками.