logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

На Роменщині від чадного газу загинуло подружжя

Опалювальний сезон на Сумщині розпочався з трагедії. У Роменському районі в результаті отруєння чадним газом загинули чоловік із дружиною. Трагедія сталася вранці 19 жовтня у приватному житловому будинку. Управління Держпраці у Сумській області створило комісію з технічного розслідування цього нещасного випадку.

За оперативною інформацією, яка надійшла до управління, наразі відомо, що трагедія сталася близько 9-ї години у приватному житловому будинку с. Ведмеже, Роменського району. Чоловіка (1939 р.н.) та його дружину (1942 р.н.) знайшли непритомними без ознак насильства. Ймовірною причиною смерті подружжя стало отруєння чадним газом у результаті грубого порушення правил безпеки систем газопостачання – користування опалювальною піччю при закритому шибері (прим. – пічний прилад для відкривання димаря під час топки, для регулювання тяги в трубі).

Під час огляду місця трагедії з’ясувалося, що газове обладнання знаходиться у технічно справному стані, натомість остаточні причини трагедії будуть з’ясовані згодом.

Нагадаємо, що управління Держпраці у Сумській області (за правонаступництвом від Держгірпромнагляду) здійснює технічне розслідування обставин і причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті. Відтак, для забезпечення безпечної життєдіяльності населення та попередження нещасних випадків при використанні природного газу управління нагадує правила безпечного користування газом у побуті.

При користуванні опалювальними газовими приладами дотримуйтесь основних вимог:

  • забезпечте надійну вентиляцію приміщення: відкрийте кватирки вікон, не закривайте отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення;
  • перевірте наявність тяги. При відсутності чи слабій тязі не користуйтесь газовими приладами – це смертельно небезпечно! Подальше користування газом можливо тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;
  • не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
  • не користуйтеся газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
  • не залишайте без нагляду  прилади у робочому стані;
  • не використовуйте приміщення, де встановлено газові прилади для сну та відпочинку;
  • не використовуйте газові плити для обігріву приміщення;
  • перекривайте крани після користування газовими приладами.

Довідка. 11 червня 2012 року набув чинності Порядок проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.