logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

До уваги роботодавців

Згідно з п. 8 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому - дев’ятому цього пункту, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2.

У разі настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, фізичними особами - підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерського господарства, особами, які фактично допущені до роботи без оформлення трудового договору, повідомлення про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) надається керівником підприємства (установи, організації), в інтересах якого виконувалися роботи (надавалися послуги), або представником орендодавця, балансоутримувача тощо, на території (об’єкті) якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння).

Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів - за місцем реєстрації підприємства (установи, організації):

  • територіальному органові Держпраці;
  • робочому органові Фонду;
  • керівникові підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);
  • керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок - керівникові профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки - уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;
  • уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);
  • органові ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

 

Управління Держпраці у Сумській області:

  • тел./факс: (0542) 22-55-02 - приймальня
  • тел.: (0542) 22 61 10 - сектор розслідування, аналізу та обліку аварій і  виробничого травматизму, завідувач сектору - Влізько Олена Вікторівна  

У Сумах працівник підприємства отримав тяжку травму ока

На одному із підприємств обласного центру в результаті розриву фрези оператору верстату травмовано око. Для встановлення обставин нещасного випадку Управлінням Держпраці у Сумській області створено спеціальну комісію.   

Детальніше...

В Охтирці працівник підприємства впав з даху будівлі намагаючись очистити його від снігу

Згідно із повідомленням про нещасний випадок, що надійшло до Управління Держпраці у Сумській області, трагедія сталася 30 січня 2019 року близько 16 години 30 хвилин з головним механіком одного з підприємств міста Охтирка. За словами очевидців працівник намагався очистити дах будівлі підприємства від снігу, не втримався і впав з висоти понад 3 метрів. У результаті трагедії 52-річний чоловік одержав важку травму голови та закритий перелом верхньої кінцівки. Наразі постраждалий перебуває у лікарні.

Детальніше...

На одному із заводів Сумщини вибухнув газовий балон

У Липовій Долині на підприємстві стався вибух балону зі зрідженим газом, у результаті якого четверо працівників отримали опіки тіла різного ступеня тяжкості. Наразі постраждалі знаходяться у лікарні. Обставини та причини трагедії будуть з’ясовані комісією Управління Держпраці у Сумській області в ході спеціального розслідування. 

Детальніше...

Під Конотопом у ДТП загинув працівник сільськогосподарського підприємства

На трасі Конотоп-Суми у дорожньо-транспортну пригоду потрапив службовий автомобіль одного із сільськогосподарських підприємств. Інженер-механік, який перебував за кермом від отриманих травм помер у лікарні. Обставини та причини настання ДТП з’ясує комісія Управління Держпраці у Сумській області у ході проведення спеціального розслідування.

Детальніше...