logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд допомагає аграріям працювати безпечно

Весняно-польові роботи – це іспит не лише для агронома, механізатора або керівника сільськогосподарського підприємства, але й для служб охорони праці. Наразі агропромисловий комплекс є найбільш травмонебезпечним, поступаючись за кількістю загиблих на робочому місці лише вугільній галузі – зазначив під час науково-практичної конференції аграріїв Сумщини начальник Управління нагляду в АПК, соціально-культурній сфері, на транспорті та у зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов.

Враховуючи, що зараз в АПК налічується понад 100 тис. підприємств і близько півмільйона виробничих об’єктів, державні інспектори з охорони праці не в змозі охопити сто відсотків аграрних господарств. Відтак, усю увагу буде зосереджено на підприємствах із високим ступенем ризику. Також Володимир Ткачов зупинився на минулорічних показниках невтішної статистики. Зокрема, за кількістю нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися у сільськогосподарський підприємствах, Сумщина входить до п’ятірки прикрих «лідерів» в Україні – 6 випадків у 2012 році, тоді як у позаминулому їх не було взагалі.

Виходячи з цього, запрошення для участі у науково-практичній конференції «Аграрний бізнес. Сумщина 2013» представників Держгірпромнагляду викликало неабияку зацікавленість усіх присутніх, серед яких були керівники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, директори аграрних підприємств та фермерських господарств Сумщини, науковці Сумського національного аграрного університету.


Начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор Пантелєєв вкотре нагадав усім першим керівникам, що саме вони відповідають за життя і здоров’я своїх працівників. Тому, доля людини має залишатися пріоритетом над долею рослин чи фінансовими показниками.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Володимир Івченко запевнив представників Держгірпромнагляду, що найближчим часом обов’язково буде винесене питання щодо стовідсоткового кадрового забезпечення усіх районних адміністрацій фахівцями з охорони праці.

По закінченню засідання усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з Володимиром Ткачовим та Ігорем Пантелєєвим, і отримати відповіді на усі проблемні питання, що знаходяться у площині законодавства з охорони праці.