logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

ПРОВЕДЕНО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ІНСПЕКТОРІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

З метою оптимізації планування та здійснення заходів державного нагляду (контролю) та підвищення ефективності роботи посадових осіб, 19.11.2020 інспектори з охорони праці взяли участь у семінарі, що був проведений Державною службою України з питань праці на тему «Основні недоліки щодо планування та здійснення заходів державного нагляду (контролю) за суб’єктами господарювання, що експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки». 

20.11.2020 на виконання завдань за результатами семінару Управлінням організовано практичне навчання. На базі одного із суб’єктів господарювання для державних інспекторів Управління Держпраці у Сумській області здійснено практичне відпрацювання навичок щодо роботи на об’єктах підвищеної небезпеки. 

Євген БОНДАР, перший заступник начальника Управління, наголосив на необхідності підвищення ефективності роботи інспекторів з організації та реалізації заходів державного нагляду (контролю) на об’єктах підвищеної небезпеки, порядку їх декларування, а особливу увагу в цьому напрямку варто приділяти практичній частині. Так, до навчання інспекторів було залучено технічного експерта з промислової безпеки Дениса КОТЛЯРОВА. За результатами навчання підвищено кваліфікацію інспекторів з охорони праці та  оновлено їх практичні навички професійної діяльності.

 

Нагадуємо суб'єктам господарювання про необхідність неухильного додержання вимог законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки. Відповідно до статті 10 Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки», Порядку декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. №956, експлуатація об'єктів підвищеної небезпеки допускається лише за наявності розробленої декларації безпеки, що подається Управлінню Держпраці у Сумській області до початку експлуатації такого об'єкта. Декларація безпеки складається на основі дослідження суб'єктом господарювання ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику виникнення аварій, що пов'язані з експлуатацією цих об'єктів, а також включає в себе рішення щодо безпечної експлуатації та ліквідації наслідків аварії. За порушення зазначених вимог передбачено кримінальну відповідальність відповідно до статей 272 та 273 Кримінального кодексу України.