logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

УПРАВЛІННЯМ ДЕРЖПРАЦІ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ІНСПЕКТОРІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

З метою недопущення та попередження нещасних випадків на виробництві та підвищення ефективності роботи посадових осіб, 12.11.2020 посадові особи Управління Держпраці у Сумській області взяли участь у семінарі «Профілактика виробничого травматизму у будівельній галузі за результатами розслідування нещасних випадків», що був проведений Державною службою України з питань праці.  

Сьогодні ж на базі ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці» для державних інспекторів Управління Держпраці у Сумській області проведено навчально-практичний семінар з питань охорони праці під час виконання робіт на висоті та роботи з інструментами та пристроями. 

Перший заступник начальника Управління Євген БОНДАР зосередив увагу присутніх на необхідності постійного підвищення рівня професійної компетенції інспекторів, поглиблення рівня знань та їх практичного застосування. Значна частина навчання була відведена практичним заняттям, у тому числі з організації та проведення випробувань засобів індивідуального захисту.

Аналіз розслідування нещасних випадків на виробництві демонструє, що більшість із них пов'язана саме із падінням з висоти або падінням предметів. Отже під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони праці саме на відповідність вимогам законодавства засобів захисту слід звертати особливу увагу. 

Нагадуємо суб'єктам господарювання, що від належної організації, порядку допуску до робіт підвищеної небезпеки, правильної оцінки ризиків та визначення безпечних умов праці, залежить здоров'я та життя працівників. З іншого боку за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, посадових осіб та/або працівників може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, або прийнято рішення про повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг. 

З метою уникнення таких негативних наслідків суб'єкти господарювання мають забезпечувати безпечні умови праці, безпеку технологічних процесів, устаткування та інших засобів виробництва, належний стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником.