logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

СПІЛЬНА НАРАДА ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ З РОЗСЛІДУВАННЯ ВИПАДКІВ ГОСТРИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Представники Управління Держпраці у Сумській області взяли участь у спільній з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області нараді на тему «Розслідування випадків гострого професійного захворювання у медичних та інших працівників, спричинених інфікуванням коронавірусом SARS-CoV-2» із залученням ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ», управління охорони здоров'я, інших підрозділів, що залучені до розслідуваннях. Віра ЛАВРИК, в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, зосередила увагу присутніх на проблемних питаннях, що виникають під час встановлення і розслідування лабораторно підтверджених випадків інфікування медичних та інших працівників, роботи яких пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження COVID-19, та зосередила увагу присутніх на тому, що затримки у розслідуванні тягнуть за собою затримку здійснення виплати лікарняних застрахованим особам. Заступник начальника Управління Наталія АНТОНЕНКО наголосила на необхідності активізації роботодавців в частині організації роботи комісій з розслідування випадків гострих професійних захворювань. Результатом обговорення стало узгодження спільних рішень щодо удосконалення та оптимізації порядку організації та проведення таких розслідувань.

Детальніше...

ПРОВЕДЕНО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ІНСПЕКТОРІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

З метою оптимізації планування та здійснення заходів державного нагляду (контролю) та підвищення ефективності роботи посадових осіб, 19.11.2020 інспектори з охорони праці взяли участь у семінарі, що був проведений Державною службою України з питань праці на тему «Основні недоліки щодо планування та здійснення заходів державного нагляду (контролю) за суб’єктами господарювання, що експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки». 

20.11.2020 на виконання завдань за результатами семінару Управлінням організовано практичне навчання. На базі одного із суб’єктів господарювання для державних інспекторів Управління Держпраці у Сумській області здійснено практичне відпрацювання навичок щодо роботи на об’єктах підвищеної небезпеки. 

Євген БОНДАР, перший заступник начальника Управління, наголосив на необхідності підвищення ефективності роботи інспекторів з організації та реалізації заходів державного нагляду (контролю) на об’єктах підвищеної небезпеки, порядку їх декларування, а особливу увагу в цьому напрямку варто приділяти практичній частині. Так, до навчання інспекторів було залучено технічного експерта з промислової безпеки Дениса КОТЛЯРОВА. За результатами навчання підвищено кваліфікацію інспекторів з охорони праці та  оновлено їх практичні навички професійної діяльності.

Детальніше...

ІНФОРМУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ КИСНЕВОГО ОБЛАДНАННЯ

Фахівцями Управління Держпраці у Сумській області проводиться превентивна робота у закладах охорони здоров’я щодо запобігання виникненню нещасних випадків при експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

Головними державними інспекторами Управління станом на 19.11.2020 у 9 лікувальних закладах області проведено превентивні заходхи щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах тимчасового розміщення пацієнтів, мобільних госпіталях, у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19. Працівникам медичних установ були надані технічні консультації. Також для ознайомлення вони отримали інформаційно-методичні матеріали та пам’ятки, розроблені фахівцями Держпраці (завантажити).

Протягом листопада-грудня на Сумщині роз’яснювальну роботу щодо безпечної експлуатації кисневих балонів заплановано провести ще у 16 медзакладах.

Детальніше...

ПРО АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА – СЛУХАЧАМ «УКРАЇНСЬКЕ РАДІО.СУМИ»

У рамках виконання завдань, що покладені на Держпраці, в частині реалізації державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб, фахівцями Управління здійснюються не тільки превентивні заходи або заходи державного нагляду (контролю). Значна увага приділяється й інформаційно-просвітницькій роботі.

В програмі «По суті» головний державний інспектор Оксана ЧЕРНИШОВА надала вичерпну інформацію про порядок дій працівників у разі затримки або невиплати заробітної плати. 

Сьогодні, 18 листопада, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія ЧОРТЕНКО в ефірі «УКРАЇНСЬКЕ РАДІО.СУМИ» говоритиме про вимоги законодавства про працю.

Детальніше...

ПРАЦІВНИКАМ КП СМР «ПАРКІНГ» ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

У ході семінару на базі КП «Паркінг» Сумської міської ради фахівцями Управління Держпраці у Сумській області роз’яснено ризики нелегальної праці. Інспектори Управління довели до керівництва та працівників інформацію про переваги задекларованої праці. 

В цілому інформаційно-роз’яснювальна робота позитивно впливає на розуміння сутності умов трудової діяльності та переваг від діяльності в рамках законодавства про працю, забезпечує збільшення кількості соціально захищених працівників. Заходи контролю стимулюють суб’єктів господарювання до дотримання вимог чинного законодавства.

Звертаємо увагу роботодавців, що незадекларована праця, незважаючи на можливу короткострокову вигоду, негативно впливає як на діяльність самого підприємства, на соціальну захищеність працівника та на заможність держави взагалі. Варто пам'ятати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків, зокрема менше мінімального встановленого законодавством рівня є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність