logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Зворотній зв'язок

 

Щорічна основна відпустка надається тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.  Чинне законодавство забороняє заміну відпустки грошовою компенсацією.

 

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України  працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

 

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» підвищено розмір мінімальної заробітної плати у 2019 році, зокрема у місячному розмірі з 1 січня  розмір мінімальної заробітної плати становить  4173 гривні, а у погодинному розмірі - 25,13 гривні.

 

Яким є найбільш ефективний спосіб захистити своє право на отримання заробітної плати? Яка відповідальність передбачена для роботодавців за порушення законодавства в частині виплати заробітної плати?

Якої тривалості передбачена законом додаткова відпустка? Які документи підтверджують право працівника на додаткову оплачувану відпустку? Порядок надання додаткової оплачуваної відпустки окремим категоріям ветеранів війни. 

Якими є основні засади колективного договору? Який порядок укладення колективного договору? Яким чином забезпечується контроль за виконанням колективного договору? Чи впливає на колективний договір процес реорганізації підприємства?

Які військовозобов'язані не підлягають призову на військову службу під час мобілізації? Які права та обов'язки мають військовозобов'язані під час проходження зборів та резервісти під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві? Які права та обов'язки, соціальний та правовий захист гарантовані військовослужбовцям, прийнятим на військову службу в добровільному порядку? Який закон регулює питання у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей? 

Якими є основні вимоги НПАОП при експлуатації твердопаливних котлів? Які вимоги до приміщень котелень? Вимоги щодо тримання, обслуговування і нагляду за котлами.

Які заходи проводяться щодо безпечного виконання робіт в колодязях, траншеях, ємностях та в каналізаційно-насосних станціях?

Які документи додаються до заяви при реєстрації котлів? Які документи додаються до заяви при реєстрації вантажопідіймальних машин? Які документи додаються до заяви при реєстрації трубопроводу? Які документи додаються до заяви при реєстрації (перереєстрації) ліфтів?

У якому розмірі несуть фінансову відповідальність підприємці, що використовують найману працю, за порушення законодавства про працю?

На які пільги та компенсації мають право працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці?

Гарантії трудових прав вагітних жінок і жінок, які мають дітей

Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів. Пільги для працівників з інвалідністю. Звільнення та перекваліфікація працівника з інвалідністю

Особливості прийняття на роботу неповнолітніх. Робочий час, час відпочинку та оплата праці. Обмеження звільнення працівників молодше вісімнадцяти років.

Які роботи заборонені для виконання неповнолітніми?

У якому розмірі накладаються штрафи за допущення працівника до роботи без підписання із ним трудового договору?

Який порядок та терміни проведення технічних оглядів? Ким проводиться техогляд обладнання? Що робити у разі отримання негативного висновку?

Коли, де й ким проводиться експертне обстеження? Що робити у разі отримання негативного висновку експертного обстеження?

У яких випадках умова про випробування буде вважатися законною?  Відносно яких категорій осіб при прийнятті на роботу випробування не застосовується? Який термін випробування при прийнятті на роботу? 

Чи має право роботодавець офіційно працевлаштувати неповнолітню особу? Якщо так, який нормативно-правовий акт це регулює? Яким є порядок працевлаштування неповнолітніх?

Як вирахувати розмір виплати по безробіттю працівнику? Скільки виплачується безробітному, якщо він був звільнений за домовленістю сторін? Як вирахувати розмір виплати по безробіттю працівнику, який отримував її з 12.04.2014 по 05.02.2015р, якщо середньоденний розрахунок 269,60 грн. Як робиться розрахунок і скільки виплачується безробітному, якщо він був звільнений за домовленістю сторін?

Як здійснюється обчислення середньої заробітної плати для нарахування виплат за час відпусток? Які виплати враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток?

Які існують пільги та гарантії для одиноких матерів? Умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям. Гарантії при прийнятті на роботу та звільненні одиноких матерів.

Як правильно оформити звернення? Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню? В якій термін розглядається звернення? Як оскаржити бездіяльність органів державної влади та їх посадових осіб? Чи необхідно платити за інформацію? Хто має право на звернення?